Anna i Katarzyna Węgrzyn oraz Samuel Kulczycki, Aleksandra Michalak i Maciej Kubik poznali swoich rywali w turnieju głównym gry pojedynczej mistrzostw świata juniorów. Pierwsza trójka została rozstawiona w zawodach, a Michalak i Kubik awansowali do 1/16 finału wygrywając grupy eliminacyjne.

Katarzyna Węgrzyn podejmie w sobotę o godz. 4:00 Camille Lutz z Francji. Jeśli wygra to w 1/8 finału jej rywalką będzie Crystal Wang (USA) lub Swastika Ghosh (sobota, godz. 8:00).

Z kolei rywalką Anny Węgrzyn w 1. rundzie turnieju głównego singla będzie Miyuu Kihara z Japonii (sobota, godz. 4:45). W kolejnej rundzie Polka może zagrać z Rumunką Eleną Zaharią lub Kuai Man z Chin (sobota, godz. 8:45).

Aleksandra Michalak zmierzy się natomiast z Tajwanką Yu Hsiu-Ting (sobota, godz. 4:45). Jeśli wyeliminuje rywalkę to w kolejnej rundzie zagra z Rachel Sung (USA) lub Haruną Ojio z Japonii (sobota, godz. 8:45).

W gronie juniorów pierwszy do stołu podejdzie Samuel Kulczycki, który w sobotę o godz. 5:30 podejmie Beh Kun Tinga (Singapur). W kolejnej rundzie na zwycięzcę tego pojedynku czekać będzie Dorian Zheng z Francji lub Huang Yu-Jen z Tajwanu (sobota, godz. 9:30).

Z kolei Kubik w 1/16 finału spotka się z Levem Katsmanem z Rosji (sobota, godz. 6:15). Jeśli wygra to w 1/8 finału Polak podejmie Węgra Csabę Andrasa lub Chińczykiem Liu Yebo (sobota, godz. 10:15).