Pierwszy raz wszystkie kluby LOTTO Superligi wystąpią na PGE Narodowym w Warszawie. Do niecodziennego wydarzenia dojdzie 15 września, a w programie jest m.in. hitowe spotkanie mistrza z wicemistrzem – Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Dekorglassem Działdowo.

– To będzie fajne widowisko, rewanż za finał poprzedniego sezonu. Kibice z pewnością będą zadowoleni – powiedział prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Dartomu Bogorii Dariusz Szumacher.

Przed dwoma miesiącami w decydującym meczu zespół z Grodziska Mazowiecki wygrał w Gdańsku z Dekorglassem 3:0. Do rewanżu dojdzie już 15 września na stadionie w Warszawie.

W innych spotkaniach na płycie głównej stadionu beniaminek Warta Kostrzyn nad Odrą zmierzy się z mistrzem kraju z 2018 roku, PKS-em Kolping FRAC Jarosław, Olimpia Grudziądz z AZS-em AWFiS Balta Gdańsk, Energa KTS Toruń z 3S Polonią Bytom, LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz z ekipą Dojlid Białystok i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów z drugim z zespołów, które wracają do elity – Poltarex Pogonią Lębork.

– Zapowiada się fantastyczne wydarzenie na PGE Narodowym. Dopracowujemy jeszcze szczegóły logistyczne, być może rozegramy trzy mecze w jednej turze i kolejne trzy po ich zakończeniu, a nie wykluczam, że wszystkie spotkania rozpoczną się o jednej porze. To niesamowita gratka dla fanów naszego sportu – stwierdził prezes spółki prowadzącej rozgrywki LOTTO Superligi, Zbigniew Leszczyński.

– Jestem pewny, że marketingowo ten projekt będzie „strzałem w dziesiątkę”. Już teraz kibice dopytują, co zrobić, by znaleźć się 15 września na Stadionie PGE Narodowym. Dla sympatyków tenisa stołowego będzie to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć gwiazdy naszej superligi w jednym miejscu. Dodam, że Związek będzie partycypował w kosztach dojazdu do Warszawy fanów zespołów drużyn – dodał wiceprezes Kamil Dziukiewicz.

Na stołecznym stadionie odbyły się dotychczas dwie akcje PZTS pod hasłem „Pingpongowy PGE Narodowy”, z myślą o dzieciach i młodzieży, a także o dorosłych i amatorach. W ubiegłym roku właśnie w Warszawie karierę zakończył jeden z najlepszych polskich tenisistów stołowych w historii Lucjan Błaszczyk, rozgrywany był również mecz LOTTO Superligi pomiędzy klubami z Grodziska Mazowieckiego i Bydgoszczy.

Sezon ligowy mężczyzn 2019/2020 rozpocznie się 12 września, zaraz po drużynowych mistrzostwach Europy.