Ponad 250. zawodników i zawodniczek weźmie udział w 3. Grand Prix Polski kadetów i kadetek w tenisie stołowym. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany będzie w hali MOSiR w Jarosławiu.

Jarosław od kilku lat jest jednym z najważniejszych punktów na mapie tenisa stołowego w naszym kraju. Wizytówką podkarpackiego miasta jest zespół Kolping Frac, który należy do ścisłej czołówki w LOTTO Superlidze. W Jarosławiu funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz prowadzony jest ośrodek szkoleniowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Potwierdzeniem dobrej pracy szkoleniowej były ostatnie mistrzostwa świata kadetów i kadetek we Władysławowie, podczas których reprezentanci Kolpingu Frac – Anna Brzyska i Dawid Jadam wywalczyli brązowe medale.

Od piątku do niedzieli Jarosław gościł będzie najlepszych zawodników i zawodniczki w naszym kraju do lat 15. Najwyżej rozstawionymi tenisistami stołowymi w turnieju będą finalista zakończonego w weekend Czech Cadet Open w grze pojedynczej – Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra) i Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk). Miejscowi działacze i kibice liczą na udane występy swoich asów – Anny Brzyskiej, Dawida Jadama i Szymona Bruda.

– Cieszymy się, że po raz kolejny w Jarosławiu zostanie rozegrana impreza tak wysokiej rangi. Dla ośmiu najlepszych zawodników i zawodniczek przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody – mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer Kolpingu Frac Jarosław oraz wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego. – Liczę, że ten turniej będzie bardzo udany dla Anny Brzyskiej, Dawida Jadama i Szymona Bruda – dodał Dziukiewicz.

Rywalizacja w 3. Grand Prix Polski kadetów i kadetek rozpocznie się od piątkowych eliminacji. W sobotę zostaną wyłonieni uczestnicy 1/8 finału, a triumfatorów turnieju poznamy w niedzielę.