Już w najbliższy weekend (22-24 lutego) w hali sportowej przy ul. Mickiewicza odbędzie się III Grand Prix Polski Młodzików. To już piąte eliminacje do mistrzostw Polski organizowane wspólnie przez MTS Kwidzyn i Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji. W kwidzyńskiej hali rywalizowali już weterani oraz żacy. Młodzicy, a więc najlepsi 12-latkowie w kraju, powalczą w niej po raz pierwszy.

Tym razem kwidzyńska hala sportowa przy ul. Mickiewicza po raz pierwszy będzie areną zawodów Grand Prix Polski Młodzików, które odbędą się już w najbliższy weekend (22-24 lutego). Jak podkreślają organizatorzy do kolejnych wyzwań sportowo-organizacyjnych podchodzą z pełną pokorą.

-Zdajemy sobie sprawę ,że trzeba wiele pracy i zaangazowania sporej grupy ludzi, by impreza zadowoliła wszystkich. Oprócz sukcesów organizacyjnych bardzo chcielibyśmy jednak pokazać się także sportowo. W ponad 25-letniej historii MTS Kwidzyn zdobyliśmy 9 medali w kategoriach kadeta, juniora i młodzieżowca. Nasi wychowankowie grali w ekstraklasie, pierwszej lidze i niższych rozgrywkach, występowali także w mistrzostwach Europy. Ostatnie medale zdobylismy 2 lata temu, ale Michał Małachowski i Patryk Kwiatkowski odeszli do zamożniejszych klubów, gdzie z sukcesami kontynuują swoje sportowe kariery. Pozostali koledzy z ich pokolenia zakończyli już grę, a nam, szkoleniowcom, pozostały marzenia o wychowaniu kolejnych zawodników lub zawodniczek na podobnym poziomie – podkreśla trener Mariusz Schaefer.

 

ROZGRYWKI

Młodziczki – eliminacje
Młodzicy – eliminacje

INFORMACJE O TURNIEJU

Program minutowy
Lista startowa
Komunikat organizacyjny
Zgłoszenia odbywają się Internetowy System Licencyjny (instrukcja)
Karta zamówienia wyżywienia

POZOSTAŁE INFORMACJE

Lista młodziczek posiadających limit do startu
Lista młodzików posiadających limit do startu
Ranking młodziczek po 2. GPP w sezonie 2018/2019
Ranking młodzików po 2. GPP w sezonie 2018/2019