Siedem medali (jeden srebrny i sześć brązowych) wywalczyli nasi tenisiści stołowi w Mistrzostwach Świata Weteranów. Turniej w sobotę zakończył się w Muskacie.

Znakomicie w Omanie zaprezentowała się Emilia Kijok, która aż dwukrotnie stawała na podium. Polka zdobyła brązowy medal w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej w parze z reprezentantką Francji – Marielle Cadiou (kategoria 40 kobiet).

Na podium w tegorocznym czempionacie weteranów stawali także inni Polacy. Brązowe medale w grze podwójnej wywalczyli również Przemysław Górski i Dariusz Steuer (kategoria 40 mężczyzn), Wojciech Tebecio i Paweł Stopiński (kategoria 45 mężczyzn) oraz Grażyna Zielinska i Sophie Meslin z Francji (kategoria 55 kobiet). Na drugiej pozycji zmagania deblowe zakończyła Danura Nowakiewicz i Anke Mute z Niemiec (kategoria 60 kobiet).

Trzecią konkurencją, w której biało-czerwoni stanęli na podium w Muskacie, była gra mieszana. Brązowy medal w mikście zdobyli Michał Wolny i Grażyna Wolny w kategorii 70.