W mistrzostwach świata w tenisie stołowym w Budapeszcie nie ma już reprezentantów Polski. W środę odpadli ostatni biało-czerwoni – Jakub Dyjas i mistrzyni Europy w grze pojedynczej Li Qian.

W 1/16 finału Dyjas przegrał z ósmym na liście światowej Japończykiem Kokim Niwą 1:4 (7:11, 8:11, 9:11, 11:1, 12:14). Polak pokonał go w olimpijskim turnieju drużynowym w Rio de Janeiro w 2016 roku, ale w środę Niwa wziął rewanż.

Na tym samym etapie w grze pojedynczej kobiet odpadła Li Qian, ulegając Japonce Kasumi Ishikawie 0:4 (7:11, 12:14, 3:11, 4:11). W rankingu światowym podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka zajmuje 40. miejsce, zaś Ishikawa jest szósta.

Wczesnym wieczorem w 1/8 finału debla Li Qian i reprezentantka Holandii Li Jie zmierzyły się ze srebrnymi medalistkami MŚ sprzed dwóch lat Chinkami Chen Meng i Zhu Yuling. Mecz zaczął się dla nich nieźle, ale ostatecznie przegrały 2:4 (11:8, 2:11, 11:7, 4:11, 3:11, 4:11).

W 2015 roku Li Qian i Li Jie zdobyły razem brązowe medale mistrzostw świata i Europy.

3. runda singla kobiet (1/16 finału)

Li Qian (Polska) – Kasumi Ishikawa (Japonia) 0:4 (7:11, 12:14, 3:11, 4:11)

3. runda singla mężczyzn (1/16 finału)

Jakub Dyjas (Polska) – Koki Niwa 1:4 (7:11, 8:11, 9:11, 11:1, 12:14)

3. runda debla kobiet (1/8 finału)

Li Qian, Li Jie (Polska/Holandia) – Chen Meng, Zhu Yuling (Chiny) 2:4 (11:8, 2:11, 11:7, 4:11, 3:11, 4:11)