Początek piątego dnia Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów nie był udany dla reprezentantów Polski. W 1/16 finału z turnieju gry pojedynczej odpadło aż czworo biało-czerwonych.

Niestety, w pierwszej rundzie gry pojedynczej swoje spotkania przegrali Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Anna Brzyska i Rafał Formela. Dwaj pierwsi ulegli reprezentantom Chin – Kubik przegrał z Chenem Yuanyu, a Redzimski musiał uznać wyższość Lin Shindonga. Anna Brzyska została wyeliminowana przez złotą medalistkę Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2020 roku – Prithikę Pavadę z Francji, a Rafał Formela przegrał z Rumunem Raresem Cuesdeanem.

Jedyną przedstawicielką naszego kraju w 1/8 finału gry pojedynczej U15 będzie Natalia Bogdanowicz. Polka z racji rozstawienia w pierwszej rundzie miała wolny los i „bez gry” awansowała do najlepszej „16” zawodów w Tunezji.

Przeciwniczką wicemistrzyni Europy kadetek w grze pojedynczej w 1/8 finału będzie Leana Hochart.

Transmisję na żywo z Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów można oglądać na platformie YouTube na oficjalnym profilu World Table Tennis.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Wyniki czwartkowych spotkań Polaków:

gra pojedyncza kadetów – 1/16 finału:
Rafał Formela – Rares Cuesdean (Rumunia) 2:4 (7:11, 8:11, 15:13, 9:11, 11:8, 7:11)