Reprezentacja Polski juniorów stanie we wtorek przed historyczną szansą zdobycia tytułu Mistrzów Świata do lat 19. Zadanie będzie jednak niezwykle trudne, bowiem w wielkim finale biało-czerwoni zagrają z faworyzowaną reprezentacją Chin.

Zawodnicy z Państwa Środka w drodze do finału pokonali trzy drużyny. W 1/8 finału Chińczycy pewnie pokonali Tunezję 3:0, a w ćwierćfinale wygrali z Koreą Południową 3:1. Najtrudniejsze spotkanie w całym turnieju rozegrali dotychczas w półfinale, ogrywając rozstawioną z „jedynką” Francję 3:2 (wszystkie punkty dla Trójkolorowych zdobył Felix Lebrun).

W składzie reprezentacji Chin na turniej w Tunezji znaleźli się Lin Shindong, Huang Youzheng, Zeng Beixun oraz Chen Yuanyu. I to właśnie z tym ostatnim zawodnikiem nasi reprezentanci w dotychczasowych międzynarodowych występach rywalizowali najczęściej. W 2022 roku Azjatę pokonał Maciej Kubik. Niestety, pozostali biało-czerwoni ulegali Chen Yuanyu (w 2022 roku Alan Kulczycki przegrał 1:3, a w 2019 roku swoje spotkania z tym przeciwnikiem przegrali również Miłosz Redzimski i Mateusz Zalewski).

Chińczycy w Tunezji bronią wywalczonego przed rokiem w portugalskiej miejscowości Vila Nova de Gaia tytułu Mistrzów Świata w rywalizacji drużynowej. W 2021 roku azjatycki zespół w wielkim finale pokonał Rosję 3:0, a po jednym punkcie wywalczyli m.in. Lin Shindong i Chen Yuanyu, którzy są liderami zespołu podczas tegorocznych mistrzostw w Tunezji.

Biało-czerwoni do finałowej potyczki z Azjatami przystępują po dwóch zwycięstwach nad Australią 3:0 i Tajwanem 3:1. Bezbłędni w tych dwóch spotkaniach byli w naszej kadrze Maciej Kubik i Miłosz Redzimski.

Spotkanie finałowe MŚ U19 pomiędzy Chinami na Polską zostanie rozegrane we wtorek o godzinie 17:00. Transmisja na żywo z tego meczu będzie dostępna na platformie YouTube na oficjalnym profilu World Table Tennis.