W niedzielę w Tunezji rozpoczynają się Mistrzostwa Świata U15 i U19. Turniej rozpocznie się od zmagań w rywalizacji drużynowej. Biało-czerwoni poznali jednak już rywali w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej.

W zmaganiach singlowych do lat 19 w tegorocznym czempionacie zagra troje Polaków. W gronie juniorów z numerem jeden rozstawiony jest Maciej Kubik, który w pierwszej rundzie zmierzy się z reprezentantem Chin – Chen Yuanyu. Obydwaj zawodnicy zmierzyli się podczas rozegranego w tym roku turnieju z cyklu WTT Feeder w słoweńskim Otocec. Wówczas pewne zwycięstwo 4:0 zanotował nasz reperzentant.

Drugi z naszych przedstawicieli – Miłosz Redzimski rywalizował będzie z kolegą Chena z kadry narodowej – Lin Shindongiem. W kategorii juniorek w 1/16 finału zagra także Anna Brzyska, a jej rywalką będzie niezwykle utalentowana Prithika Pavade z Francji.

W grze podwójnej dojdzie także do starć Polaków z Chińczykami. Maciej Kubik i Miłosz Redzimski zagrają w 1/8 finału ze swoimi singlowymi rywalami – Lin Shindongiem i Chen Yuanyu. Z kolei w grze mieszanej Maciej Kubik grający w duecie z Miwą Harimoto w pierwszej rundzie mają wolny los i w kolejnym etapie zmierzą się z lepszymi z pary Chen Yi/Chen Yuanyu (Chiny) – Charlotte Lutz/Thibault Poret (Francja). Przeciwnikami Miłosza Redzimskiego i Anny Brzyskiej będą Adrien Rassenfosse (Belgia) i Annett Kaufmann (Niemcy).

Wśród kadetów w turnieju gry pojedynczej nasz kraj reprezentować będą Natalia Bogdanowicz i Rafał Formela. Wicemistrzyni Europy kadetek w 1/16 finału ma wolny los, a w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania pomiędzy Leaną Hochart (Francja) – Phatsaraphon Wonglakhon (Tajlandia). Przeciwnikiem Rafała Formeli w pierwszej rundzie będzie z kolei Rares Cuesdean (Rumunia).

Natalia Bogdanowicz w Tunezji rywalizować będzie także w grze podwójnej oraz mieszanej. W tej pierwszej konkurencji wspólnie z Biancą Mei Rosu z Rumunii są rozstawione z numerem jeden i w pierwszej rundzie mają wolny los. W 1/16 finału gry mieszanej zawodniczka Polmleku Lidzbark Warmiński zagra w duecie ze Szwedem Williamem Bergenblockiem, a ich przeciwnikami będą Rafael Cabrera i Shary Munoz (Dominikana). Rafał Formela i Salma Bouhjar (Tunezja) w 1/16 finału zagrają z hiszpańsko-portugalskim mikstem Maria Berzosa Casas/Tiago Abiodun.

Podczas ostatnich Mistrzostw Świata kadetów i juniorów reprezentanci Polski odegrali czołowe role. Wicemistrzami globu w swoich grupach wiekowych w grze pojedynczej zostali Samuel Kulczycki (juniorzy) i Miłosz Redzimski (kadeci).

Zmagania w grze mieszanej podczas MŚ U15 i U19 rozpoczną się we wtorek. Dwa dni później rozegrana zostanie pierwsza runda turnieju gry pojedynczej. Zawody potrwają do niedzieli, 11. grudnia.