W Tunisie rozpoczynają się w niedzielę Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym. Podczas pierwszego dnia zmagań w Tunezji rozegrane zostaną spotkania w turnieju drużynowym z udziałem naszych zespołów.

O godzinie 11:30 reprezentacja Polski juniorek zmierzy się ze swoimi rówieśniczkami z Korei Południowej w meczu 1/8 finału. Przed naszymi zawodniczkami, które latem 2022 roku zdobyły złote medale Mistrzostw Europy U19, ciężkie zadanie. Koreanki w Tunisie rozstawione są bowiem z szóstym numerem, a Polki z dziesiątym.

W niedzielny wieczór emocjonować będziemy się także ćwierćfinałowym starciem naszych juniorów. Biało-czerwoni o godzinie 18:30 zagrają ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Portoryko a Australią. Jeśli podopiecznym Patryka Jendrzejewskiego uda się pokonać swoich przeciwników, to awansują do półfinału i zapewnią sobie przynajmniej brązowy medal MŚ.

Transmisja na żywo z Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów będzie dostępna na oficjalnym profilu World Table Tennis na platformie YouTube.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Plan niedzielnych spotkań Polaków:

juniorki (1/8 finału):
Polska – Korea Południowa (godz. 11:30)

Transmisja internetowa: https://www.youtube.com/watch?v=3EDrbqG5TdE

juniorzy (ćwierćfinał):
Australia – Polska (godz. 18:30)

Transmisja internetowa: https://www.youtube.com/watch?v=mgeH6iq5_Sc

Składy naszych drużyn:
juniorki: Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia, Anna Brzyska
juniorzy: Maciej Kubik, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki