W chorwackiej Opatiji przygotowywać się będą polscy tenisiści stołowi do mistrzostw świata w Budapeszcie (21-28 kwietnia). Jedynie mistrzyni Europy Li Qian wyjeżdża trenować do holenderskiego Arnhem – poinformował dyrektor sportowy PZTS Stefan Dryszel.

W składzie biało-czerwonych znaleźli się: Li Qian, Natalia Bajor i Natalia Partyka oraz Patryk Chojnowski, Jakub Dyjas, Marek Badowski i Patryk Zatówka.

– W dniach 14-20 kwietnia kadra mężczyzn trenować będzie w chorwackiej Opatiji. Pojadą tam również Partyka i Bajor, bo umożliwi to trening par mieszanych. Z kolei Li Qian będzie w tym czasie w Arnhem ze względu na możliwość wspólnych treningów deblowych z Li Jie – powiedział Dryszel.

Li Qian jest złotą medalistką ubiegłorocznych ME w singlu w Alicante, zaś w przeszłości zdobywała brązowe medale MŚ i ME w grze podwójnej z Li Jie.

– W mistrzostwach globu na Węgrzech w deblu wystąpią także Dyjas/Chojnowski, Badowski/Zatówka, Partyka/Bajor. Natomiast w mikstach zgłoszeni są Dyjas/Partyka i Badowski/Bajor – dodał były selekcjoner kadry pingpongistów, a wcześniej reprezentant grający w jednej ekipie z Andrzejem Grubbą i Leszkiem Kucharskim.

Do Chorwacji trener Tomasz Krzeszewski zabiera także dwóch utalentowanych zawodników – Samuela Kulczyckiego (rocznik 2002) i Macieja Kubika (2003).

– Przyjadą po turnieju juniorskim French Open w Metz i razem z seniorami będą przygotowywać się do dalszej części sezonu. W Opatiji będą mieli zapewniony bardzo mocny trening z ekipami europejskimi i Korei Południowej – zakończył.