Dwa złote i dwa srebrne medale wywalczyli nasi tenisiści stołowi w ostatnim dniu Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W sobotę ze złotych medali cieszyli się Patryk Chojnowski i Dorota Bucław. Pierwszy w finałowym meczu w klasie 10 pokonał Davida Jacobsa z Indonezji 3:0 (11:9, 11:9, 11:7), a Bucław w decydującym spotkaniu w klasie 1 ograła Finkę Aino Tapolę 3:1 (6:11, 11:7, 11:7, 11:6).

Biało-czerwoni w ostatnim dniu światowego czempionatu w Granadzie zdobyli także dwa srebrne krążki. W klasie 10 drugie miejsce zajęła Natalia Partyka (po porażce z Qian Yang 0:3), a w klasie 2 Rafał Czuper (po porażce z Fabienem Lamiraultem 0:3).

Podczas Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych reprezentanci Polski aż 15-krotnie stawali na podium. Po trzy krążki w Granadzie wywalczyli Rafał Czuper, Karolina Pęk i Natalia Partyka.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.