Bogoria Grodzisk Mazowiecki wśród kadetów oraz MRKS Gdańsk w gronie kadetek wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski w rywalizacji drużynowej. Turniej, który rozgrywany jest w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Lubelskie 2020, odbywa się w Kraśniku.

Młodzi tenisiści stołowi z Grodziska Mazowieckiego (Michał Gawlas, Jacek Mitas, Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło) w finałowym meczu pokonali najwyżej rozstawiony zespół w Kraśniku – ZKS Zielona Góra (Mateusz Zalewski, Konrad Lisek) 3:2. Na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele UKS Dojlidy Białystok I (Alan Kulczycki i Konrad Gryko) oraz JKTS-u Jastrzębie-Zdrój (Bartłomiej Skórko i Maciej Domin).

W rywalizacji kadetek tytuł mistrzowski wywalczyły reprezentantki MRKS-u Gdańsk (Wiktoria Wróbel, Zuzanna Czaja), pokonując w piątkowym finale pierwszy zespół Bronowianki Kraków (Oliwa Wątor, Emilia Skuba, Zuzanna Syrda) 3:1. Brązowe medale przypadły w udziale Politechnice Rzeszów (Zuzanna Wielgos, Martyna Gołąb i Julia Tkocz) oraz Sygnałowi Lublin (Zuzanna Pawelec, Zuzanna Borek).

W piątek w godzinach popołudniowych w Kraśniku rozpocznie się rywalizacja w turnieju indywidualnym.

Wyniki spotkań finałowych:

kadetki:

KS Bronowianka Kraków I – MRKS Gdańsk 1:3
Emilia Skuba – Zuzanna Czaja 3:1 (11:9, 9:11, 11:8, 11:6)
Oliwia Wątor – Wiktoria Wróbel 0:3 (5:11, 14:16, 1:11)
Emilia Skuba/Zuzanna Syrda – Wiktoria Wróbel/Zuzanna Czaja 0:3 (6:11, 6:11, 8:11)
Emilia skuba – Wiktoria Wróbel 0:3 (1:11, 3:11, 3:11)

brązowe medale: Politechnika Rzeszów i KS Sygnał Lublin

kadeci:

Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ZKS Zielona Góra 3:2
Michał Gawlas – Konrad Lisek 3:0 (11:9, 11:6, 11:5)
Jacek Mitas – Mateusz Zalewski 1:3 (2:11, 6:11, 14:12, 8:11)
Michał Gawlas/Jacek Mitas – Konrad Lisek/Mateusz Zalewski 3:0 (11:9, 11:6, 11:6)
Michał Gawlas – Mateusz Zalewski 2:3 (10:12, 11:7, 12:10, 9:11, 5:11)
Jacek Mitas – Konrad Lisek 3:0 (11:6, 11:5, 11:8)

brązowe medale: JKTS Jastrzębie-Zdrój i UKS Dojlidy Białystok