Trzeci dzień Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorek przyniósł kilka zaskakujących rezultatów. Z turnieju gry pojedynczej odpadli m.in. najwyżej rozstawieni w zawodach – Szymon Kolasa (Politechnika Rzesżów) i Dominika Gilewska (KS Nadarzyn).

W zmaganiach singlowych juniorów medalu w Gliwicach nie wywalczy Szymon Kolasa. Numer jeden na liście startowej przegrał w ćwierćfinale z Łukaszem Sokołowskim (Ostródzianka Ostróda) 3:4 (11:7, 15:13, 8:11, 7:11, 11:9, 9:11, 8:11), którego pokonał w rywalizacji drużynowej 3:2. Do najlepszej „czwórki” nie zdołał awansować także rozstawiony z „trójką” Jakub Jankowski. Zawodnik ZKS-u Zielona Góra przegrał swoje starcie w 1/8 finału z Patrykiem Bieleckim (Dekorglass Działdowo) 0:4 (7:11, 9:11, 10:12, 7:11).

W półfinałach singla juniorów zagrają Łukasz Sokołowski (Ostródzianka Ostróda) z Michałem Małachowskim (Energa KTS Toruń) oraz Maksymilian Miastowski (Ostródzianka Ostróda) z Miłoszem Redzimskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

Niespodzianek nie zabrakło także w turnieju gry pojedynczej juniorek. Z czterech najwyżej rozstawionych zawodniczek w imprezie do fazy półfinałowej awansowała tylko jedna. Turniejowa „jedynka” – Dominika Gilewska (KS Nadarzyn) odpadła z zawodów już w trzeciej rundzie. Los Gilewskiej podzieliła na tym samym etapie także Klaudia Franaszczuk (Skarbek Tarnowskie Góry). Rozstawiona z „czwórką” tenisistka stołowa ze Śląska w 1/8 finału uległa Elżbiecie Kwiatkowskiej (MKS Rokita Brzeg Dolny) 2:4 (18:16, 11:8, 8:11, 9:11, 13:15, 6:11). Do strefy medalowej nie awansowała także Ilona Sztwiertnia (KS Bronowianka Kraków, nr 2), która została wyeliminowana w ćwierćfinale przez Annę Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój).

W niedzielnych półfinałach gry pojedynczej juniorek, Zuzanna Kowalczyk (KS Gorce Nowy Targ) zagra z Martyną Lis (Bogorią Grodzisk Mazowiecki), a Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) zmierzy się z Anną Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój).

W późny sobotni wieczór zostali wyłonieni finaliści turnieju gry mieszanej. W niedzielnym meczu o złoty medal zmierzą się Miłosz Redzimski i Martyna Lis (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz Jakub Stecyszyn i Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry). Bez medalu zmagania w mikście zakończyli Szymon Kolasa (Politechnika Rzeszów) i Ilona Sztwiertnia (KS Bronowianka Kraków). Najwyżej rozstawiona para w imprezie odpadła w 1/8 finału.

Najmniej zaskakujących wyników zanotowaliśmy w grze podwójnej. Do fazy półfinałowej awans uzyskały m.in. najwyżej rozstawione deble w turnieju – Dominika Gilewska (KS Nadarzyn) i Ilona Sztwiertnia (KS Bronowianka Kraków) wśród juniorek oraz Miłosz Redzimski i Patryk Pyśk (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) w gronie juniorów.