Tenisiści stołowi Morlin Ostróda w przyszłym sezonie ponownie zagrają w LOTTO Superlidze. Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego do „elity” powracają po dwóch sezonach występów przy 1-ligowych stołach.

Awans do LOTTO Superligi ostródzianie wywalczyli sobie po dwumeczu barażowym z UKS-em Villą Verde Olesno. Najlepsza drużyna grupy północnej dwukrotnie pokonała w decydujących spotkaniach zespół z Olesna 6:4.

Powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej Morlin Ostróda to spora zasługa w szczególności Piotra Chmiela. Były zawodnik m.in. rzeszowskiej Politechniki czy Wametu Dąbcze, w decydujących spotkaniach sezonu był bezbłędny. W meczu w Ostródzie Chmiel pokonał Krzysztofa Marcinkowskiego 3:0 i Piotra Cyrnka 3:2, a w rewanżu w Olesnie wygrał z Konstantyn Puszkariowem 3:2 i Radkiem Mrkvicką 3:1.

Łącznie punkty w sezonie 2020/2021 dla pierwszego zespołu klubu z Warmii i Mazur zdobywali oprócz Piotra Chmiela także Łukasz Sokołowski, Jakub Witkowski i Kacper Petaś.

Drugiego beniaminka LOTTO Superligi poznamy w najbliższą środę. W pierwszym spotkaniu barażowym w drugiej parze, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów pokonał na wyjeździe MojeBermudy Gorzovię Gorzów Wielkopolski 7:3.