Nowy zawodnik Dekorglassu Działdowo – Truls Moregard (Szwecja) i Xiaoxin Yang (Monako) wygrali rozgrywany w Budapeszcie turniej WTT Contender 2021 w grze pojedynczej. Polacy na Wegrzech nie startowali.

Moregard, który w przeszłości wywalczył srebrny medal Mistrzostw Świata juniorów w grze pojedynczej, w finałowym spotkaniu pokonał na niezwykle wyrównanym spotkaniu Kiliana Orta 4:3 (3:11, 11:9, 12:10, 9:11, 11:7, 9:11, 11:9). Niemiec w ćwierćfinale sprawił jedną z największych niespodzianek, wyrzucając z zawodów rozstawionego z „jedynką” Liama Pitchforda (Anglia).

Zmagania w grze pojedynczej kobiet zdominowała Xiaoxin Yang. Reprezentantka Monako w całym turnieju przegrał zaledwie dwa sety – po jednym w starciu z Szandrą Pergel (w 1/8 finału) i Mariią Tailakovą (w półfinale). W wielkim finale imprezy w Budapeszcie najwyżej rozstawiona tenisistka stołowa wygrała z Elizabetą Abraamian (Rosja) 4:0 (11:9, 12:10, 11:6, 11:1).

Przedstawiciel polskiego klubu – Sokołowa S.A. Jarosław stanął na najwyższym stopniu podium w grze mieszanej. Sathiyan Gnanasekaran, bo o nim mowa, wspólnie ze swoją rodaczką Mariką Batrą w finale miksta ograli Nandora Ecsekiego i Dorę Madarasz (Węgry) 3:1 (11:9, 9:11, 12:10, 11:6).

Triumfatorami zmagań w grze podwójnej zostali Szandra Pergel i Dorga Madarasz wśród kobiet oraz Kilian Ort i Tobias Hippler w gronie mężczyzn.