Samuel Kulczycki i Prithika Pavade (Francja) oraz Miłosz Redzimski i Mia Griesek (Niemcy) awansowali do ćwierćfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Świata U19 i U15 w grze mieszanej. Spotkania 1/4 finału z udziałem Polaków odbędą się w sobotni późny wieczór.

Od dwóch zwycięstw zmagania w turnieju gry mieszanej kadetów rozpoczęli Miłosz Redzimski i Niemka Mia Griesel. Polsko-niemiecki duet najpierw w 1/16 finału pokonał po niezwykle zaciętym spotkaniu Tiago Abioduna i Marianę Santę Comba (Portugalia) 3:2, a następnnie w czterech setach uporał się z Dragosem Alexandru Bujorem (Rumunia) i Veroniką Matiuniną (Ukraina) 3:1.

Bardzo dobry początek w zmaganiach mikstowych mają za sobą także Samuel Kulczycki i Prithika Pavade. Polak i Francuzka w sobotę pokonali dwie pary bez straty seta – Ondreja Kvetona (Czechy) i Daryę Kisel (Białoruś) 3:0 oraz Tiago Li i Patricię Santos (Portugalia) 3:0.

Na pierwszej rundzie start w Vila Nova de Gaia zakończyli Maciej Kubik i Ece Harac. Polsko-turecki duet w pierwszej rundzie zmagań juniorów uległ Japończykom – Hiroto Shinozuce i Miyuu Kiharu 0:3.

W ćwierćfinałach, które odbędą się jeszcze dziś wieczorem, Kulczycki i Pavade zagrają z rozstawionymi z „jedynką” – Dariusem Movileanu i Eleną Zaharią z Rumunii (początek spotkania o godzinie 21:45), a przeciwnikami Redzimskiego i Griesel będą Ilią Koniukhov i Anastasiia Ivanova z Rosji (początek meczu o godzinie 21:15).

Rywalizację w Vila Nova de Gaia można na żywo śledzić na oficjalnym profilu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego na Facebooku – TUTAJ.