Dwa tytuły młodzieżowych wicemistrzów świata wywalczyli w środę reprezentanci Polski. Biało-czerwoni start w portugalskiej miejscowości Vila Nova de Gaia zakończyli z dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. To były wspaniałe mistrzostwa dla polskiego tenisa stołowego!

Podczas ostatniego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Świata tytuł wicemistrzowski w grze pojedynczej kadetów wywalczył Miłosz Redzimski. Tenisista stołowy Dartomu Bogorii Grodzisk w finale uległ Sorze Matsushimie 1:4. Japończyk był zdecydowanie najlepszym graczem portugalskiego turnieju. Oprócz triumfu w singlu zwyciężył również w grze podwójnej i mieszanej.

Srebrny krążek w grze pojedynczej juniorów wywalczył Samuel Kulczycki. 19-latek w Vila Nova de Gaia przegrał tylko jedno spotkanie – w finale z Xiang Pengiem 0:4. Podopieczny trenera Patryka Jendrzejewskiego w czwartym secie był bliski odwrócenia losów meczu, jednak nie wykorzystał dwóch piłek setowych.

Reprezentacja Polski udział w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata U15 i U19 kończy z czterema medalami na koncie. Po dwa krążki w Vila Nova de Gaia wywalczyli Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski. Obydwaj zdobyli drugie miejsce w grze pojedynczej oraz trzecie w grze mieszanej.