Na ćwierćfinale zakończyła swój start w turnieju drużynowym Młodzieżowych Mistrzostw Świata reprezentacja Polski juniorów. Zespół prowadzony przez Patryka Jendrzejewskiego w 1/4 finału uległ najwyżej rozstawionej drużynie w turnieju – Niemcom 2:3.

Czwartkowe starcie ćwierćfinałowe lepiej rozpoczęli Niemcy, którzy po zwycięstwach Daniela Rinderera nad Maciejem Kubikiem 3:1 i Kay Stumpera nad Samuelem Kulczyckim także 3:1 objęli prowadzenie w całym meczu 2:0.

Biało-czerwonym nadzieję na korzystny wynik przywrócił Miłosz Redzimski. Najmłodszy zawodnik w talii Patrka Jendrzejewskiego bez straty seta ograł Hannesa Hoermanna 3:0. Kilka minut później do remisu doprowadził Samuel Kulczycki, który wygrał z Danielem Rindererem 3:0.

Losy ćwierćfinałowej potyczki rozstrzygnęły się w piątym pojedynku wieczoru, w którym aktualny mistrz Europy juniorów w grze pojedynczej – Kay Stumper pokonał Macieja Kubika 3:1.

Rywalem Niemiec w półfinale MMŚ w Portugalii będzie reprezentacja Rosji.

Niemcy – Polska 3:2
Daniel Rinderer – Maciej Kubik 3:1 (8:11, 11:2, 11:9, 12:10)
Kay Stumper – Samuel Kulczycki 3:1 (4:11, 11:2, 11:9, 11:9)
Hannes Hoermann – Miłosz Redzimski 0:3 (8:11, 3:11, 2:11)
Daniel Rinderer – Samuel Kulczycki 0:3 (9:11, 7:11, 6:11)
Kay Stumper – Maciej Kubik 3:1 (8:11, 11:3, 11:8, 11:8)