W dniach 10 – 14 listopada w belgijskim mieście Spa odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U21. W turnieju weźmie udział 8-osobowa reprezentacja Polski.

MME U21 nie są imprezą otwartą dla wszystkich. Skład wynika tylko i wyłącznie z rankingu ETTU. Zakwalifikowało się ośmioro naszych tenisistów stołowych, 4 kobiety i 4 mężczyzn, czyli maksymalna liczba. Są to: Anna i Katarzyna Węgrzyn, Gabriela Dyszkiewicz, Julia Szymczak, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Artur Grela i Jan Zandecki – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy PZTS.

W grze podwójnej Biało-Czerwoni zagrają w składach: Samuel Kulczycki/Maciej Kubik (aktualni Mistrzowie Europy Juniorów), Artur Grela/Jan Zandecki, siostry Węgrzyn razem i Gabriela Dyszkiewicz/Julia Szymczak.

W grze mieszanej Samuel Kulczycki wystąpi z Katarzyną Węgrzyn, Artur Grela z Anną Węgrzyn, Maciej Kubik z Gabrielą Dyszkiewicz i Jan Zandecki z Julią Szymczyk. Maciek Kubik i Ania Węgrzyn grali parokrotnie wspólnie, ale w tym duecie się nie sprawdzili, dlatego tym razem Artur Grela wystąpi z Anią Węgrzyn – dodał Stefan Dryszel.

Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn są 3-krotnymi z rzędu Mistrzami Polski Seniorów w mikście.

Trenerami reprezentacji podczas zawodów w Belgii będą Tomasz Krzeszewski i Patryk Jendrzejewski (mężczyźni) oraz Zbigniew Nęcek i Andrzej Furman (kobiety).

Losowanie MME odbędzie się we wtorek, 9 listopada. Dzień wcześniej wszystkie reprezentacje muszą przyjechać do Spa w prowincji Liege.