Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów) i Mateusz Zalewski (Orlicz 1924 Suchedniów) – tenisiści stołowi z seniorskiej kadry narodowej Biało-Czerwonych – zagrają w rozpoczynających się 14 maja Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku.
Oboje grali w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Londynie, gdzie Polki i Polacy osiągnęli 1/16 finału. Zuzanna Wielgos była podstawą zawodniczką w składzie żeńskiej reprezentacji, zaś Mateusz Zalewski wystąpił w meczu z Tahiti.
W 38. Młodzieżowych MP Zuzanna Wielgos jest rozstawiona z numerem 1, a Mateusz Zalewski – nr 2. Z jedynką – pod nieobecność Miłosza Redzimskiego (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) przygotowującego się do turniejów finałowych ligi Mistrzów i LOTTO Superligi – zagra Michał Gawlas (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).
W gronie najwyżej rozstawionych są także: kobiety – 2. Anna Brzyska (Bronowianka Kraków), 3. Julia Furman (AZS Wrocław), 4. Ilona Sztwiertnia (Politechnika Rzeszów); mężczyźni – 3. Patryk Bielecki (KofT Przeźmierowo), 4. Maciej Domin (Politechnika Rzeszów).
Organizatorami turnieju mistrzowskiego są: Polski Związek Tenisa Stołowego, Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego i Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby.
W pierwszej konkurencji – zawodach drużynowych – najwyżej rozstawione są zespoły Politechnikia Rzeszów (Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia) i Bogorii Grodzisk Mazowiecki (Michał Gawlas, Kacper Głazowski, Jacek Mitas, Krzysztof Stąporek).
Rok temu w MMP w Gdańsku zwyciężyli:
– drużynowo podkarpackie (Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia, Klaudia Broda, Martyna Stachniak) i warmińsko-mazurskie (Maksymilian Miastowski, Patryk Lewandowski)
– singiel Zuzanna Wielgos i Szymon Kolasa
– debel Zuzanna Wielgos/Ilona Sztwiertnia i Szymon Kolasa/Patryk Bielecki
– mikst Szymon Kolasa/Natalia Gajewska







