Za 2 tygodnie w Cluj Napoca (Rumunia) rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (do lat 21). Poznaliśmy składy reprezentantów Polski w grach podwójnych.

W deblu wystąpią: Marcel Błaszczyk/Mateusz Zalewski, Anna Brzyska/Zuzanna Wielgos i Natalia Bogdanowicz/Chorwatka Dora Cosić – mówi Stefan Dryszel, były dyrektor sportowy PZTS.

Do turnieju MME zakwalifikowało się – z rankingu kontynentalnego – pięcioro wymienionych polskich tenisistów stołowych.

– W mikście wystartują: Marcel Błaszczyk/Zuzanna Wielgos, Mateusz Zalewski/Anna Brzyska i Natalia Bogdanowicz/Chorwat Borna Petek – dodał Stefan Dryszel, były trener naszej reprezentacji.

Zawody w Cluj Napoca odbędą się od 17 do 21 czerwca. Losowanie zaplanowano na 16 czerwca.

W Rumunii mogą wystąpić zawodniczki i zawodnicy urodzeni w 2005 roku i młodsi.

Rok temu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bratysławie brązowy medal zdobył debel Zuzanna Wielgos/Anna Brzyska.