W Monachium odbywają się Indywidualne Mistrzostwa Europy seniorów, zaś już za niecałe miesiąc w rumuńskim mieście Cluj Napoca (14 – 18 września) rozegraną zostaną – z udziałem ośmiorga Polaków – Młodzieżowe ME (do lat 21).

– Europejska Unia Tenisa Stołowego zakwalifikowała do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Katarzynę Węgrzyn, Annę Węgrzyn, Annę Brzyską i Zuzannę Wielgos oraz Samuela Kulczyckiego, Macieja Kubika i Miłosza Redzimskiego. Z listy rezerwowej prawo gry otrzymał z kolei Szymon Kolasa – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Obecnie siostry Węgrzyn, a także Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski uczestniczą w seniorskich ME w Niemczech.

– W Rumunii w deblu zagrają: Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, Miłosz Redzimski i Rumun Iulian Chirita, Anna i Katarzyna Węgrzyn, Anna Brzyska i Zuzanna Wielgos, a z kolei w mikście wystąpią: Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn, Miłosz Redzimski i Anna Węgrzyn, Maciej Kubik i Zuzanna Wielgos – powiedział Stefan Dryszel, były trener męskiej reprezentacji Polski.

W ME w Monachium Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn, 3-krotni Mistrzowie Polski (2019-2021), dotarli do ćwierćfinału w grze mieszanej.

Rok temu w Cluj Napoca rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwach Europy seniorów. Natomiast w 2018 roku odbyły się tam ME Juniorów i Kadetów. Złoto zdobył Maciej Kubik w singlu i deblu z Chorwatem Ivorem Banem, a srebro Samuel Kulczycki i Anna Węgrzyn w mikście juniorów.