Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w finale debla ITTF Challenge Polish Open! „Młode Wilki” odprawiły starszych kolegów z reprezentacji: Jakuba Dyjasa i Daniela Góraka. Z kolei Marek Badowski awansował we Władysławowie do ćwierćfinału gry pojedynczej.

W ćwierćfinale Dyjas i Górak, wicemistrzowie Europy w 2016 roku, pokonali 3:0 Węgrów Nandora Ecsekiego i Tamasa Lakatosa, a polscy nastolatkowie, 17-letni Kulczycki (w piątek zajął trzecie miejsce w rywalizacji młodzieżowców do lat 21) i o rok młodszy Kubik wygrali 3:2 z parą z Tajlandii Padasak Tanviriyavechakul – Supanut Wisutmaythangkoon.

W finale górą byli Kulczycki i Kubik, którzy wygrali z Dyjasem i Górakiem 3:1.

W czołowej ósemce singlistów zameldował się Badowski, którego rywalem w ćwierćfinale będzie Tom Jarvis. We wcześniejszej rundzie Anglik wyeliminował 4:2 Dyjasa, natomiast w bratobójczym pojedynku Badowski zwyciężył 4:0 Kulczyckiego.

W ćwierćfinale gry pojedynczej nie będzie natomiast żadnej Polki. W 1/8 finału z imprezą pożegnała się Bajor, która poniosła porażkę 0:4 z rozstawioną z „jedynką” 20-letnią Chinką He Zhuojia.