Broniąca tytułu Enea Siarka Tarnobrzeg pokonała wicemistrza kraju Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0 w meczu 2. kolejki Ekstraklasy. Mistrzynie Polski straciły tylko seta. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka odniosły 168. ligowe zwycięstwo z rzędu.

– Zdecydowałem się na wariant ofensywny, mając w pamięci wygrane w poprzednim sezonie Ma Wenting z naszymi obrończyniami, czyli Li Qian i Han Ying. To przyniosło oczekiwany efekt, w punkty zdobyły: debiutująca w polskich rozgrywkach Amerykanka Wu Yue, drużynowa mistrzyni Europy Rumunka Elizabeta Samara i Kinga Stefańska – powiedział trener Nęcek.

W poszczególnych pojedynkach meczu mistrza z wicemistrzem, Wu Yue pokonała Aleksandrę Michalak 3:0, Samara wygrała z Norweżką Ma Wenting 3:1, a Stefańska, która jest grającą asystentką szkoleniowca tarnobrzeżanek, zwyciężyła Dong Rui Fang 3:0.

Wydarzeniem środowych gier był powrót po rocznej przerwie Katarzyny Grzybowskiej-Franc. Brązowa medalistka mistrzostw Europy 2018 w singlu w debiucie w barwach zespołu Dojlidy Białystok przegrała ze złotą medalistką DME Rumunką Iriną Ciobanu 2:3. Ekipa z Podlasia uległa 0:3 SKTS Sochaczew, czyli… poprzedniej ekipie Grzybowskiej-Franc.

W pozostałych grach Magdalena Sikorska pokonała Julię Jackowską 3:0, a Daria Łuczakowska wygrała z Białorusinką Darią Kisel 3:2.

– Przez kilka lat trenowałam w Białymstoku, ale z męską drużyną UKS Dojlidy. Teraz nadal ćwiczę głównie w tym mieście, lecz z innymi zawodnikami – przyznała Sikorska, która ostatni sezon spędziła w lidze włoskiej.

W innym spotkaniu AZS UE Wrocław triumfował w Łomży z AZS PWSiP Metal-Technik 3:0, a punkty zdobyły brązowe medalistki DME Natalia Bajor (aktualna mistrzyni Polski w singlu) i Katarzyna Węgrzyn (mistrzyni kontynentu juniorek w mikście) oraz Chinka Liu Siyu.

Na zakończenie 2. Kolejki ATS east rent Białystok uległ GLKS Scania 1:3 (Wang Xinyue – Paulina Krzysiek 2, Katarzyna Ślifirczyk), a Bronowianka Kraków wygrała z Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:2.