30-krotny Mistrz Polski KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg rozpocznie sezon 2021/22 w Ekstraklasie Kobiet meczem z beniaminkiem MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry. Pierwsza kolejka zaplanowana została na piątek 3 września, g. 18:00.

KTS Enea Siarkopol tytuły Mistrza Polski zdobył w latach 1991 – 2005 oraz 2007 – 2021.

W inauguracyjnej serii gier Wicemistrz Polski KU AZS UE Wrocław spotka się z innym beniaminkiem Uczelnią Państwową Zamość. Z kolei brązowi medaliści poprzednich żeńskich rozgrywek, tj. SKTS Sochaczew i Bebetto AZS UJD Częstochowa zmierzą się odpowiednio z KS Gotyk Toruń i AZS PWSiP Metal-Technik Łomża. W piątym meczu dojdzie do derbowej rywalizacji MUKS Start Nadarzyn z beniaminkiem KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

W 2 kolejce, w niedzielę 5 września o g. 16:00 dojdzie do szlagieru w Ekstraklasie – tarnobrzeżanki podejmą zespół z Wrocławia. Pary pozostałych meczów: AZS PWSiP Metal-Technik – MUKS Start, Gotyk – Bebetto AZS UJD, Uczelnia Państwowa – Sochaczew, Lucrum Skarbek – Bogoria.

Obrończynie tytułu w kolejnych spotkaniach zagrają z SKTS w Sochaczewie 10 września, Bebetto AZS UJD 12 września u siebie.

W październiku odbędą się kolejki nr 5, 6, 7, a dwie ostatnie rundy jesiennej rozegrane zostaną 10 i 12 grudnia.

Do ciekawie zapowiadających się meczów KU AZS UE Wrocław z SKTS Sochaczew, Bebetto AZS UJD Częstochowa z KU AZS UE Wrocław i sochaczewianek z częstochowiankami dojdzie – w kolejności – 12 września, 9 października i 16 października.