Tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław, Drużynowe Mistrzynie Polski, pod koniec lutego wyjeżdża na tygodniowe zgrupowanie do Korei Południowej. Wcześniej bliźniczki Anna i Katarzyna Węgrzyn zagrają w dwóch turniejach serii WTT Feeder w niemieckim Düsseldorfie.

– W zawodach Feeder zagramy w dniach 21 – 24 lutego, zaś na 25 lutego mamy zaplanowany wylot do Azji. Po raz pierwszy będziemy trenować w Korei Płd. – mówi 22-letnia Anna Węgrzyn.

Wcześniej broniący tytułu wrocławski zespół czekają 2 mecze w Ekstraklasie, tj. 03.02 (dziś) z Bebetto AZS UJD w Częstochowie oraz 11 lutego z prowadzonym przez selekcjonera Marcina Kusińskiego MUKS Start Nadarzyn. W tabeli wrocławianki zajmują 4 miejsce, ale mają jedno spotkanie mniej rozegrane od zespołu z Nadarzyna, do którego tracą 2 punkty.

– Cieszę się z ostatniego zwycięstwa w Grand Prix Polski Seniorek w Gdańsku i z tego, że w finale znów byłam ze swoją siostrą Kasią. Takie mecze nie należą do łatwych, ponieważ często gramy ze sobą i znamy swoje mocne i słabe strony – przyznała triumfatorka zawodów w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby.

W spotkaniu o 1 miejsce Anna pokonała Katarzynę 4:2. W półfinałach Anna Węgrzyn wygrała z Kingą Stefańską 4:3, a Katarzyna Węgrzyn z Zuzanną Wielgos 4:2. Bardzo wymagający dla Anny Węgrzyn był także pojedynek o ćwierćfinał, w którym ograła Agatę Zakrzewską 4:3.

– Agata i Kinga to bardzo dobrze grające zawodniczki. Obydwa spotkania były trudne, 7-setowe. Ostatniego z Agatą wygrałam pewnie, do 4, a z Kingą prowadziłam 5:1, by następnie przegrywać 5:8. Ostatecznie wygrałam 11:8 – dodała reprezentantka Polski, której szkoleniowcem klubowym jest Zdzisław Tolksdorf.