Po zdobyciu tytułu Mistrzyń Polski, tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław awansowały do finałowego turnieju Pucharu Polski. W Tarnowskich Górach wygrały po 4:0 z gospodarzem półfinału MKS Skarbek oraz LZS Victoria Chróścice.

– W meczu ze Skarbkiem Natalia Bajor pokonała Julię Tomecką 3:0, Kasia Węgrzyn wygrała z Klaudią Franaszczuk 3:1 i ja z Natalią Szymczyk 3:0. W deblu z siostrą pokonałyśmy Franaszczuk i Tomecką 3:2 – mówi Anna Węgrzyn z KU AZS UE Wrocław.

Natomiast w spotkaniu z Victorią Chróścice we wszystkich pojedynkach Drużynowe Mistrzynie Polski triumfowały po 3:0. Również MKS Skarbek pokonał Victorię 4:0 (12-0 w setach).

Oprócz KU AZS UE Wrocław, w finale Pucharu Polski wystąpią KTSK GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino ATS Akanza UMCS Lublin i KU AZS Politechnika Rzeszowska.

W turnieju finałowym mężczyzn o trofeum zagrają Energa-Manekin Toruń, UKS Villa Verde Olesno, ZKS Palmiarnia Zielona Góra i ATS Akanza UMCS Lublin.

Wcześniej, tj. 5 czerwca odbędzie się finał Lotto Superligi mężczyzn z udziałem Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Spotkanie zostanie rozegrane w Grodzisku Maz.

Szczegółowe wyniki pucharowe https://www.pzts.pl/komunikaty/polfinaly-dpp-w-sezonie-2021-2022/