Po emocjach związanych z WTT Youth Contender we Władysławowie, w tym tygodniu krajowa czołówka startować będzie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Nowym Dworze Mazowieckim (26-29.05) i Mistrzostwach Polski Młodzików w Dębicy (27-29.05). Na następny miesiąc zaplanowane są jeszcze MP Żaków w Olkuszu (04-05.06).

34. Młodzieżowe MP mają świetną obsadę. Z numerami 1 zagrają aktualna mistrzyni kraju seniorek Katarzyna Węgrzyn oraz Samuel Kulczycki, który w IMP zwyciężył w 2021 roku.

Pod koniec marca Katarzyna Węgrzyn była bohaterką MP w Częstochowie, gdzie sięgnęła po 3 złote medale. W zawodach zabrakło Samuela Kulczyckiego, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa po turnieju w Azji.

Z nr 2 w Nowym Dworze Maz. wystąpi siostra Katarzyny, Anna Węgrzyn, była Mistrzyni Europy Juniorek w grze pojedynczej. Przed rokiem w MMP w Gliwicach Anna wygrała w finale z Katarzyną. Sensacyjnie bliźniaczek zabrakło na podium w 2021 roku w grze podwójnej, a wygrały Agata Zakrzewska i Gabriela Dyszkiewicz.

Anna i Katarzyna Węgrzyn przystąpią do nowodworskich 34. MMP jako Drużynowe Mistrzynie Polski; tytuł wywalczyły razem z Natalią Bajor w składzie KU AZS UE Wrocław.

Wśród z mężczyzn rozstawieni z nr 2 i 3 są Jan Zandecki i Artur Grela. Rok temu Artur Grela przegrał finał z Samuelem Kulczycki, a brąz wywalczyli Jan Zandecki i Przemysław Walaszek.

Młodzieżowcy odnoszą już sukcesy w seniorach, zaś przygodę z ogólnopolskim – ale i międzynarodowym – tenisem stołowym zaczynają młodzicy (ur. w 2009 roku i później). Po raz 3 rzędu walczyć będą o medale na Podkarpaciu i 2 z kolei w Dębicy.

Z jedynkami zagrają Samuel Michna i Katarzyna Rajkowska, z dwójkami Patryk Żyworonek i Wanessa Kulczycka, a z trójkami Kacper Perkowski i Emilia Twardawa. Z tego grona najmłodsza jest urodzona w 2010 roku Wanessa Kulczycka, młodsza siostra Samuela i Alana. W tamtym sezonie do finału MP młodzików dotarła Katarzyna Rajkowska – przegrała z Mileną Mirecką.

Szczegółowe informacje
https://www.pzts.pl/wydarzenia/mistrzostwa-polski-mlodzikow-21-22/
https://www.pzts.pl/wydarzenia/34-mlodziezowe-mistrzostwa-polski-21-22/