Młodzieżowa Mistrzyni Europy Elena Zaharia oraz Mistrzowie Europy Kadetów Francuz Flavien Cotton i Belgijka Lilou Massart to tylko niektórzy z rywali Anny Brzyskiej, Rafała Formeli i Zofii Śliwki w rozpoczynającym się w piątek, 30 września młodzieżowym turnieju Europe TOP-10 w Tours.

Wszyscy reprezentanci Polski rozstawieni są z numerami 10, a więc czeka ich bardzo trudne zadanie we Francji. Rozegrają po 9 meczów w ciągu 3 dni.

Każde zwycięstwo w TOP-10 będzie sukcesem, bo będzie oznaczało pokonanie wyżej notowanych rywali – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Anna Brzyska w kategorii juniorek spotka się z Rumunkami Eleną Zaharią i Ioaną Singeorzan, Chorwatką Haną Arapović, kolejną Rumunką Lucianą Mitrofan, Niemkami Naomi Pranjkovic i Mia Griesel, Portugalka Matilde Pinto, Francuzka Lucie Mobarek i Belgijka Sara Devos.

W kadetach Rafał Formela zagra z Francuzami Flavienem Cotonem i Nathanem Lamem, Węgrem Balzsem Lei, Słowakiem Samuelem Arpasem, Portugalczykiem Tiago Abiodunem, Czechem Jindrichem Moravkiem, Bułgarem Yoanem Velichkovem, Austriakiem Julianem Rzihauschkiem i Szwedem Williamem Bergenblockiem.

Z kolei kadetka Zofia Śliwka będzie rywalizować z Belgijką Lilou Massart, Rumunkami Biancą Mei Rosu i Alesią Sferleą, Francuzkami Gaetane Bled i Leaną Hochart, Hiszpanką Marią Berzosą, Portugalką Marianą Santą, Niemkami Eireen Eleną Kalaittzidou i Josephiną Neumann.

Z różnych względów w tegorocznym młodzieżowym TOP-10 nie mogli zagrać Natalia Bogdanowicz, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski. Obecnie na liście rezerwowych są juniorka Zuzanna Wielgos, kadeci Artur Gromek i Mateusz Sakowicz, kadetka Natalia Gaworska.