55-letnia Ni Xia Lian z Luksemburga będzie najstarszą uczestniczką indywidualnych mistrzostw świata w tenisie stołowym. W turnieju w Budapeszcie (21-28 kwietnia) nie zabraknie także innych weteranów, jak Białorusin Władimir Samsonow czy Grek Kalinikos Kreanga.

Pochodząca z Chin Ni Xia Lian (ur. 4 lipca 1963 roku) jest nie tylko podporą luksemburskiej reprezentacji, ale występuje też w czołowym zespole kontynentu Dr Casl Zagrzeb w Lidze Mistrzyń.

Wśród mężczyzn jest jeszcze więcej weteranów, którzy przyjadą na Węgry. Listę otwiera Samsonow (rocznik 1976), który wicemistrzem globu w singlu został w 1997 roku. Wiele z jego obecnych rywali nie było jeszcze na świecie. Później trzykrotnie triumfował w mistrzostwach Europy.

47 lat skończył już urodzony w Rumunii Kreanga. Jego największe sukcesy to brąz MŚ w 2003 roku i srebro ME w 2002.

W kadrze Holandii znalazł się Danny Heister (1971), od kilku sezonów szkoleniowiec niemieckiego potentata Borussii Duesseldorf, który sporadycznie podchodzi do stołu jako zawodnik w Bundeslidze.

Tyle samo lat ma Filipińczyk Richard Gonzales, medalista MŚ w ping-pongu (gra rakietami bez profesjonalnych okładzin). Nieco młodsi są Nigeryjczyk Segun Toriola (1974), uczestnik siedmiu turniejów olimpijskich czy prezes serbskiej federacji Aleksandar Karakasevic (1975), wielokrotny medalista ME.

Na stronie internetowej międzynarodowej federacji (ITTF) pojawiły się wstępnie i z dużym wyprzedzeniem zgłoszone składy wszystkich zespołów kobiet i mężczyzn, ale do 18 kwietnia możliwe są zmiany.