Dziewięć zawodniczek i 21 zawodników, którzy występują albo do niedawna grali w Ekstraklasie i LOTTO Superlidze mężczyzn znalazło się na oficjalnej liście uczestników mistrzostw świata w tenisie stołowym (21-28 kwietnia). W składzie biało-czerwonych jest siedem osób.

Niemal cała reprezentacja Hongkongu ma za sobą grę w LOTTO Superlidze, a są to: Wong Chun Ting, Ho Kwan Kit, Lam Siu Hang i Ng Pak Nam. Wyjątkiem jest zaledwie 17-letni Zhi Su.

Z Azjatów w Budapeszcie wystąpią także: Jeoung Youngsik z Korei Południowej, Tajwańczyk Wang-Wei Peng oraz pingpongiści z Indii: Harmeet Desai i Sathiyan Gnanasekaran.

Z zawodników europejskich krajów w Polsce nadal rywalizują: Czech Pavel Sirucek, Grek Panagiotis Gionis, Słowak Wang Yang i Ukrainiec Kou Lei, a wcześniej grali w niej też Brazylijczyk Gustavo Tsuboi, Włosi Mihai Bobocia i Niagol Stoyanov, Paragwajczyk Marcelo Aguirre, Belg Robin Devos, Białorusin Paweł Płatonow, Ukrainiec Jarosław Żmudenko oraz Chorwaci Tomislav Kolarek i Tomislav Pucar.

Wśród zgłoszonych tenisistek stołowych są wicemistrzyni Europy Ukrainka Margarita Piesocka (przegrała w finale w 2018 roku z Li Qian), Rumunka Elizabeta Samara, Serbka Andrea Todorovic i Białorusinka Daria Trigolos. Kibice w polskiej ekstraklasie znają i pamiętają również Australijkę Melissę Tapper, Słowaczkę Evę Odorovą, Ukrainkę Gannę Gaponową oraz Brazylijki Gui Lin i Jessicę Yamada.

W kadrze biało-czerwonych na MŚ 2019 znaleźli się: Li Qian, Natalia Bajor i Natalia Partyka oraz Patryk Chojnowski, Jakub Dyjas, Marek Badowski i Patryk Zatówka. Kilka tygodni temu tytuły mistrzów kraju w Gliwicach zdobyli Bajor i Chojnowski.