Nie odbędą się zaplanowane na przełom listopada i grudnia Mistrzostwa Świata juniorów – poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Światowy czempionat do lat 18 miał się odbyć w dniach 29 listopada – 6 grudnia w Guimarães. We wtorek Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego w porozumieniu z Portugalskim Związkiem Tenisa Stołowego podjęła decyzję, że w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 w 2020 roku Mistrzostwa Świata juniorów zostały odwołane.

– Spodziewałem się takiej decyzji. Widzieliśmy w miniony weekend, jaki był problem z rozegraniem w pełnej obsadzie Europe Youth Top 10. Mistrzostwa Świata juniorów to zdecydowanie większa impreza od turnieju w Berlinie i w obecnej sytuacji nie można jej przeprowadzić w bezpiecznych warunkach – powiedział Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Odwołania tegorocznych mistrzostw szczególnie żałować mogą nasi juniorzy. Aktualnym liderem rankingu światowego jest przecież Samuel Kulczycki, a na siódmej pozycji sklasyfikowany jest Maciej Kubik. Przypomnijmy, że przez pozytywny wynik testu u jednego z zawodników będących w grupie treningowej Polaków, zarówno Kulczycki jak i Kubik nie zagrali w Europe Youth Top 10.