Wszyscy najlepsi Polacy, na czele z medalistami Mistrzostw Europy Li Qian, Katarzyną Grzybowską-Franc i Jakubem Dyjasem, zostali zgłoszeni do wstępnego składu reprezentacji na Mistrzostwa Europy na warszawskim Torwarze. Na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju mistrzowskiego będzie można dokonać ostatecznych zmian w kadrach narodowych.

– W 10-osobowym składzie w singlu znaleźli się – Li Qian (złota medalistka ME 2018), Katarzyna Grzybowska-Franc (brązowa medalistka ME 2018), Jakub Dyjas (brązowy medalista ME 2016), Natalia Bajor i Samuel Kulczycki (Indywidualni Mistrzowie Polski 2021), Natalia Partyka, Katarzyna Węgrzyn, Marek Badowski, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski. Ale to nie jest ostateczny skład. Do 18 czerwca do g. 12:00 trenerzy reprezentacji mogą dokonać zmian – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Biało-Czerwoni mogą wystawić w grze pojedynczej po 5 zawodniczek i 5 zawodników. Polskę będą reprezentowały również tenisiści stołowi w grze deblowej i mieszanej. W deblu kobiet i mężczyzn będą to po 4 osoby, a w mikście 2 pary.

-Wiele będzie zależało od formy sportowej i dyspozycji zdrowotnej naszych zawodników podczas zgrupowań w czeskim Havířově i Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Bardzo ważne będzie w jakiej dyspozycji będzie m.in. Marek Badowski, który w ostatnich miesiącach zmagał się z kontuzją biodra. Europejska Unia Tenisa Stołowego bierze pod uwagę możliwość odniesienia urazy czy zakażenia koronawirusem, stąd na 4 dni przed Mistrzostwami Europy można dokonać ostatecznych zmian – dodał były selekcjoner Kadry Polski.

W grze podwójnej wystąpią m.in. siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz Jakub Dyjas z Belgiem Cedricem Nuytinckiem.

Indywidualne Mistrzostwa Europy w Warszawie odbędą się w dniach 22-27 czerwca. Będą ważnym sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokyo. Kwalifikację olimpijską zdobyły Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor.