Trwające zgrupowanie w COS OPO Cetniewo jest pierwszym z kilku polskiej reprezentacji przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy w Monachium. – W lipcu ponownie będziemy trenować w Cetniewie, zaś przed zawodami weźmiemy we wspólnym obozie z kilkoma krajami w Saarbrücken – mówi Tomasz Krzeszewski, trener naszej kadry narodowej.

Obecnie w ośrodku „Cetniewo” we Władysławowie trenują reprezentacje Polski seniorów (Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki, Artur Grela i sparingpartner Mołdawianin Vladislav Ursu) i juniorów (Patryk Bielecki, Michał Gawlas, Dawid Michna i Mateusz Żelengowski) oraz Czesi Lubomir Jancarik, Pavel Sirucek i Jan Valenta.

– Niestety nie wszystko przebiega zgodnie z planem, bowiem urazu dłoni doznał Marek Badowski. Przy serwisie uderzył ręką o stół i na razie musi pauzować. Inni zawodnicy nie mają problemów zdrowotnych – powiedział Tomasz Krzeszewski, któremu w pracy pomagają asystent Xu Kai i fizjoterapeuta Michał Araźny.

ME w Monachium odbędą się w dniach 13 – 21 sierpnia. W ramach przygotowań Biało-Czerwoni wezmą udział w turniejach rangi World Table Tennis Contender w Zagrzebiu (13 – 19 czerwca) i słoweńskim Otocec (20 – 26 czerwca).

– Nasze obecne treningi uwzględniają to, że za tydzień większość uczestniczących w zgrupowaniu zawodników zagra w półfinałach Lotto Superligi. Dlatego jednocześnie nie możemy zakłócać przygotowań klubowych do decydującej fazy play-off. Zajęcia są tak pomyślane, by każdy tenisista stołowy miał jak najwięcej możliwości pracy nad indywidualnymi umiejętnościami – dodał szkoleniowiec polskiej reprezentacji.

W półfinale Lotto Superligi Dekorglass Działdowo (Jakub Dyjas) zagra z Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz (Artur Grela, Vladislav Ursu) i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Marek Badowski, Pavel Sirucek) z AZS AWFiS Baltą Gdańsk.

– Właśnie „dopięliśmy” kolejno wspólne polsko-czeskie zgrupowanie w COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie w lipcu. Z kolei w sierpniu będziemy trenować w niemieckim Saarbrücken. Tam będą także m.in. Belgowie, więc będzie okazja na treningi Jakuba Dyjasa i Cedrica Nyutincka, ubiegłorocznych Wicemistrzów Europy – stwierdził trener Tomasz Krzeszewski, który jako zawodnik grał kilka lat w Bundeslidze.