W dniach 13 – 21 sierpnia reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn rywalizować będą w Mistrzostwach Europy w singlu, deblu i mikście w Monachium. Pierwsze losowanie – eliminacji – odbędzie się w czwartek, 11 sierpnia, początek o g. 19:00.

W grze pojedynczej w gronie 32 rozstawionych zawodniczek i zawodników są Natalia Bajor i Jakub Dyjas. W kwalifikacjach zagrają pozostali Polacy: Natalia Partyka, Anna Węgrzyn, Katarzyna Węgrzyn oraz Maciej Kubik, Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski.

– Zapewne niebawem organizatorzy opublikują listy z rankingiem poszczególnych par w grach deblowej i mieszanej – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W deblu wystąpią: ubiegłoroczni srebrni medaliści ME w Warszawie Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck, byli Mistrzowie Europy Juniorów Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, Natalia Bajor i Natalia Partyka, siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn, zaś w mikście Jakub Dyjas i Natalia Partyka oraz Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn.

Turniej w Bawarii rozpocznie się w sobotę 13 sierpnia od eliminacji w grach podwójnych. Następnego dnia początek grupowych kwalifikacji w singlu kobiet i mężczyzn.

Już w niedzielę 14 sierpnia wyłonieni zostaną medaliści w mikście, a w poniedziałek 15 sierpnia odbędą się mecze półfinałowe i finałowy w tej konkurencji.

W czwartek 18 sierpnia rozegrane zostaną spotkania „medalowe” (półfinały i finał) w deblu pingpongistek i pingpongistów, a w piątek 19 sierpnia kibice obejrzą ćwierćfinały gry pojedynczej pań. Natomiast mecze 1/4 finału panów w sobotę 20 sierpnia. Tego dnia w godzinach popołudniowych odbędą się półfinały singla tenisistek stołowych i tenisistów stołowych.

W niedzielę 21 sierpnia dwa ostatnie i najważniejsze pojedynki – o g. 14:30 finał kobiet, a o g. 16:00 finał mężczyzn.

Stawką zawodów w Niemczech będą medale, ale też „bilety” na Igrzyska Europejskie w Krakowie. Awans wywalczą pingpongistki i pingpongiści, którzy dotrą do 1/16 finału w singlu (maksymalnie 2 zawodniczki i 2 zawodników z danego kraju) oraz 1/8 finału w mikście (maks. 1 para z jednego państwa).