Li Qian i Holenderka Li Jie awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej mistrzostw Europy w Alicante. W piątkowym meczu drugiej rundy gładko wygrały z Hiszpankami Marią Xiao i Galią Dvorak 4:0 (11:3, 11:5, 11:7, 11:3).

Spotkanie z hiszpańskimi rywalkami rozgrywane było pod dyktando Li Qian i Li Jie. Jedynie w trzecim secie straciły kilka punktów z rzędu i przegrywały 5:6. Za chwilę po dobrym ataku podopiecznej trenera Zbigniewa Nęcka doprowadziły do remisu, a następnie „uciekły” Xiao i Dvorak.

W sobotę o godz. 10:00 w meczu o awans do strefy medalowej polsko-holenderski duet zmierzy się z reprezentantkami Luksemburga Ni Xia Lian (urodziła się w… 1963 roku) i Sarah De Nutte.

Przed trzema laty grające stylem defensywnym Li Qian i Li Jie (obie pochodzą z Chin) zdobyły brązowe medale mistrzostw świata i Europy.

W Alicante o awans do najlepszej ósemki powalczą jeszcze młodzieżowi wicemistrzowie kontynentu Marek Badowski i Patryk Zatówka. W piątek o godz. 12.15 rywalami Polaków będą pingpongista gospodarzy Alvaro Robles i Rumun Ovidiu Ionescu.
1/8 FINAŁU GRY PODWóJNEJ
Li Qian, Li Jie (Polska, Holandia) – Maria Xiao, Galia Dvorak (Hiszpania) 4:0 /11:3, 11:5, 11:7, 11:3/