W dniach 16 – 19 czerwca w Podgoricy odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Europy Młodzików (do lat13) pod nazwą Europe U13 Challenge. W stolicy Czarnogóry zagra czworo reprezentantów Polski z rocznika 2009.

Swoich przeciwników poznają w losowaniu zaplanowanym na środę, 15 czerwca.

W Mistrzostwach Europy Młodzików wystąpią: Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo), Anna Ulatowska (Wolavia Wołów), Samuel Michna (Lis Sierakowice) i Aleks Pakuła (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Z powodu kontuzji – złamanie ręki – w składzie nie ma Patryka Żyworonka (ZKS Zielona Góra). Trenerami naszej reprezentacji są Patryk Jendrzejewski i Maciej Karmoliński – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

W finale niedawnych Mistrzostw Polski Młodzików w Dębicy Katarzyna Rajkowska pokonała Annę Ulatowską 3:1. Z kolei w meczu o złotym medal Samuel Michna wygrał z Patrykiem Żyworonkiem 3:0, a w półfinale po bardzo zaciętej grze z Aleksem Pakułą 3:2 (11:7, 12:10, 9:11, 9:11, 11:8) . W deblu zwyciężyły Katarzyna Rajkowska i Anna Ulatowska.

Turniej drużyn mieszanych rozpocznie się 16 czerwca, zaś rozgrywki grupowe w singlu 18 czerwca. Rywalizacja na Bałkanach będzie odbywać się w tych dwóch konkurencjach i w nich rozdane zostaną medale.

W drużynówce mecze kończyć się będą wynikami 5:0 (5 pkt dla zwycięzcy), 4:1 (4 pkt), 3:2 (3 pkt), 2:3 (2 pkt dla przegranego), 1:4 (1 pkt), 0:5. Spotkania rozpoczynać się będą mikstem, a potem dojdzie do czterech gier singlowych.

 

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.