Milena Mirecka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa) zostali Mistrzami Polski młodzików w grze pojedynczej. Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Dębicy na Podkarpaciu.

Trzeci dzień krajowego czempionatu do lat 13 przyniósł kilka zaskakujących rozstrzygnięć. W gronie młodzików po złoty medal w grze pojedynczej sięgnął Mateusz Sakowicz, który w finale pokonał Kacpra Totonia (ATS Bingo Ropczyce) 3:1 (2:11, 11:7, 11:2, 11:2). Z brązowymi medalami start w Dębicy zakończyli Patryk Żyworonek (ZKS Zielona Góra) i Adam Smoter (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Pierwszy wyeliminował z turnieju w ćwierćfinale rozstawionego z „jedynką” Aleksa Pakułę (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), a drugi ograł innego z faworytów – Samuela Michnę (UKS Lis Sierakowice).

W grze pojedynczej młodziczek tytuł mistrzyni kraju wywalczyła rozstawiona z „trójką” Milena Mirecka. Reprezentantka grodziskiej Bogorii w finałowej grze wygrała z Katarzyną Rajkowską (Olimpijczyk Jeżewo) 3:2 (11:7, 11:2, 9:11, 11:13, 11:6). Na najniższym stopniu podium zmagania ukończyły Matylda Hadryś (Bronowianka Kraków) i Maria Toborek (UKTS Sokół Orzesze). Bez medalu z Dębicy w grze pojedynczej wyjechała najwyżej rozstawiona zawodniczka w imprezie – Kinga Hawro (Politechnika Rzeszów).

Złote medale w grze podwójnej wywalczyli Aleks Pakuła i Adam Smoter (obydwaj Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wśród młodzików oraz Milena Gaj i Izabela Perz (obydwie UKS Gryf Gdów). Tenisiści stołowi z Grodziska Mazowickiego w finale wygrali z Samuelem Michną (Lis Sierakowice) i Wiktorem Ptakiem (Mysław Mysłowice) 3:2 (5:11, 11:9, 5:11, 11:9, 11:4), a zawodniczki z Gdowa pokonały Milenę Mirecką i Matyldę Hadryś 3:2 (7:11, 11:6, 11:5, 6:11, 11:6).

Podium w grze podwójnej uzupełnili Maja Lech i Natasza Pietruszyńska (obydwie Gorce Nowy Targ) oraz Julia Borowska (KS Polonia Śmigiel) i Natalia Maciałek (Kolping Jarosław) wśród młodziczek oraz Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa) i Jan Mrugała (KS Gorce Nowy Targ) oraz Kacper Toton (ATS Bingo Ropczyce) i Franciszek Żygadło (KU AZS UE Wrocław) w gronie młodzików, którzy w Dębicy wywalczyli brązowe krążki.

Medale najlepszym zawodnikom i zawodniczkom tegorocznych Mistrzostw Polski młodzików i młodziczek wręczali Kamil Dziukiewicz (wiceprezes PZTS ds. organizacyjnych), Artur Domański (członek Zarządu PZTS), Mariusz Szewczyk (Burmistrz Dębicy) i Adam Pieniążek (Wicestarosta Powiatu Dębickiego).

Podczas ceremonii dekoracji złotą odznakę Polskiego Związku Tenisa Stołowego z rąk Kamila Dziukiewicza otrzymał prezes UKS Kępa Dębica – Piotr Mazur, współorganizator tegorocznych mistrzostw. Ponadto medale 90-lecia PZTS otrzymali Mariusz Szerwczyk (Burmistrz Dębicy) i Adam Pieniążek (Wicestarosta Powiatu Dębickiego)