Samuel Michna i Katarzyna Rajkowska zostali mistrzami Polski młodzików w grze pojedynczej. Turniej w niedzielę zakończył się w Dębicy.

Rozstawiona z numerem jeden Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) w finałowym spotkaniu pokonała Annę Ulatowską (MKS Wolavia Wołów) 3:1 (11:9, 2:11, 11:4, 11:7). Set stracony w wielkim finale był jedynym, jaki w turnieju singlowym w Dębicy przegrała nowo kreowana mistrzyni kraju.

W gronie młodzików po złoty medal w grze pojedynczej sięgnął Samuel Michna z klubu UKS Lis Sierakowice. Faworyt zmagań w finałowym spotkaniu ograł rozstawionego z „dwójką” Patryka Żyworonka (ZKS Zielona Góra) 3:0 (12:10, 11:7, 11:7). Najtrudniejszy mecz w całych zawodach Michna stoczył w półfinale, w którym dopiero po tie breaku ograł Aleksa Pakułę (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:2 (11:7, 12:10, 9:11, 9:11, 11:8).

Brązowe medale w turnieju gry pojedynczej w gronie młodzików przypadły w udziale wspomnianemu wcześniej Aleksowi Pakule (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Kacprowi Perkowskiemu (UK TS Ósemka Białystok). Wśród młodziczek na najniższym stopniu podium stanęły Julia Czaja (MRKS Gdańsk) i Maja Lech (MKS Czechowice-Dziedzice).

Mistrzami Polski w grze podwójnej zostali Kacper Perkowski (UKS TS Ósemka Białystok) i Jan Mrugała (KS Gorce Nowy Targ), którzy w meczu finałowym ograli Samuela Michnę (Lis Sierakowice) i Patryka Żyworonka (ZKS Zielona Góra) 3:1 (14:12, 11:9, 8:11, 11:7). Wśród młodziczek złote medale wywalczyły Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) i Anna Ulatowska (MKS Wolavia Wołów) po finałowym triumfie nad Wanessą Kulczycką (Gorzovia Gorzów Wlkp.) i Agatą Krause (MKS Emdek Bydgoszcz) 3:2 (11:5, 9:11, 10:12, 12:10, 11:7).