Za niecały miesiąc rozpoczną się rozgrywki Ligi Mistrzów tenisistów stołowych. W pierwszej rundzie grupowej Polskę reprezentować będą Dekorglass Działdowo oraz Michał Bańkosz w barwach belgijskiego TTC Sokah Hoboken. W decydującej, drugiej fazie grupowej LM jest już Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. To jedyny polski klub wśród rozstawionych.

Michał Bańkosz, który w 2018 roku został Drużynowym Wicemistrzem Polski z Dartomem Bogorią, drugi sezon będzie grał w TTC Sokah Hoboken. W grupie B rywalami tego zespołu będą SPG Walter Wels (Austria), TTC Neu-Ulm (Niemcy) i PTE Peac Kalo-Meh (Węgry). Awans wywalczą 2 najlepsze kluby. Turniej odbędzie się w Wels.

– Grupa jest ciężka, szczególnie przeciwnicy z niemieckiego Ulm z Portugalczykiem Tiago Apolonią na czele. Liczymy na fajne widowisko, a jaki będzie rezultat okaże się 18 września – mówi Michał Bańkosz. Do jego drużyny dołączył m.in. Francuz Benjamin Brossier.

W ramach przygotowań do nowego sezonu Polak uczestniczył w turniejach w Szwecji, z udziałem m.in. Mattiasa Falcka, Para Gerella i Jonathana Grotha.

– W najlepszym występie w Eslov byłem półfinale. Trochę zabrakło mi szczęścia w półfinale przegranym 2:3 z Tobiasem Rasmussenem, późniejszym zwycięzcą zawodów – dodał Michał Bańkosz. Pierwszego seta przegrał 17:19 i gdyby wynik był odwrotny, wówczas całe spotkanie wygrałby 3:0…

Michał Bańkosz wcześniej grał też m.in. w Niemczech. W 2013 roku zdobył z kolegami z reprezentacji (Jakub Dyjas, Patryk Zatówka, Adrian Więcek) brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów.