Enea Siarkopol Tarnobrzeg i Dekorglass Działdowo zagrają w styczniu 2022 roku w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów, a Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wystąpi na tym samym etapie Pucharu Europy ETTU. Na Mazowsze przyjedzie duński klub Roskilde BTK61 z tak doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami jak Michael Maze, Allan Bentsen i Jens Lundqvist.

– Mogliśmy trafić w losowaniu na Dartom Bogorię, austriacki Felbermayr Wels lub hiszpański CTT Borges. Z tego grona najlepsza jest polska drużyna – mówi Allan Bentsen, dyrektor sportowy Roskilde BTK61, który w wieku 53 lat jest wciąż czynnym zawodnikiem.

W 2005 roku zdobył Drużynowe Mistrzostwo Europy grając z Michaelem Maze’em i Finnem Tugwellem. Mając 44 lata Allan Bentsen zagrał na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Największą gwiazdą zespołu z Roskilde jest 40-letni Michael Maze, były Mistrz Europy i brązowy medalista Mistrzostw Świata w singlu oraz brązowy medalista olimpijski z Aten w grze podwójnej z Finnem Tugwellem.

W składzie rywala Dartomu Bogorii są też 42-letni Szwed Jens Lundqvist i 31-letni Mikkel Hindersson. Średnia wieku czterech zawodników Roskilde BTK61 wynosi 41,5!

Kilka tygodni temu duński klub uległ Mistrzowi Polski Dekorglassowi Działdowo 0:3 w rozgrywkach grupowych Ligi Mistrzów. W poszczególnych pojedynkach Jens Lundqvist przegrał z Jakubem Dyjasem 0:3, Michael Maze z Trulsem Moregardem 0:3 i Mikkel Hindersson z Taimu Arinobu 2:3.

W ostatnich dniach Roskilde, podobnie jak Dartom Bogoria, grał w grupie Pucharu Europy ETTU i uzyskało awans do ćwierćfinału. Duńczycy pokonali austriacki Linz 3:1 (Lundquist – Juhasz 3:0, Maze – Taehyun 2:3, Bentsen – Promberger 3:0, Lundquist – Taehyun 3:0) i czeski El Nino Praga 3:2 (Lundquist – Zelinka 3:0, Maze – Vrablik 3:1, Hindersson – Onderka 1:3, Lundquist – Vrablik 0:3, Maze – Zelinka 3:0) i przegrali z włoskim Apuania Carrara 0:3.

W ćwierćfinale Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów, w dniach 12 i 23 stycznia, Enea Siarkopol Tarnobrzeg zagra z francuskim TTSQ Saint-Quentinois, a Dekorglass Działdowo z Borussią Dusseldorf. Pary LM są znane od kilku tygodni, dlatego znane są już dokładne daty gier. Wkrótce poznamy także terminy spotkań z udziałem Dartomu Bogorii i Roskilde.