Reprezentacja Polski seniorów zakończyła w środę zgrupowanie szkoleniowe w Cetniewie. – Pracowaliśmy przez dziesięć dni, głównie skupiając się na treningu fizycznym – mówi Tomasz Krzeszewski, trener męskiej reprezentacji naszego kraju.

– Zgrupowanie w Cetniewie trwało dziesięć dni i brali w nim udział m.in. Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. To właśnie ta czwórka walczyć będzie w styczniowych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Tokio. Na obozie zabrakło narzekającego na dolegliwości zdrowotne Patryka Zatówki oraz Daniela Góraka, który w tym czasie miał zobowiązania kontraktowe w Stanach Zjednoczonych – dodał Krzeszewski.

Podczas obozu w Cetniewie wszyscy kadrowicze mieli zapewnione świetne warunki treningowe. Dodatkowo tenisiści stołowi współpracowali z psychologiem i fizjoterapeutą. – Głównie skupialiśmy się na treningu fizycznym. Przy stole dużą uwagę zwracaliśmy na poprawę gry w obronie i kontrataku oraz serwis-odbiór – informuje czterokrotny medalista mistrzostw Europy

Przed czołowymi zawodnikami naszego kraju teraz występy w drużynach klubowych. Kolejnym etapem przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego będzie zgrupowanie w Portugalii. – Podobnie jak przez mistrzostwami Europy, także i teraz spotkamy się na zgrupowaniu w Portugalii. Oprócz nas i gospodarzy w obozie wezmą udział także przedstawiciele Tajwanu, Hongkongu i Szwecji – opowiada trener polskiej kadry, który w przeszłości jako zawodnik dwukrotnie wystartował na igrzyskach olimpijskich (w Sydney i Atenach).

Drużynowe światowe kwalifikacje olimpijskie odbędą się w dniach 22-26. stycznia 2020 roku w Gondomar.