Dwoje polskich sędziów, małżeństwo z Wodzisławia Śląskiego Elżbieta Cichoń i Krystian Cichoń będą reprezentowali nasz kraj podczas rozpoczynających się dzisiaj (6 lipca) Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Belgradzie.

Pierwotnie na liście był Krystian Cichoń, a z listy rezerwowej zakwalifikowana została również Elżbieta Cichoń – mówi Marcin Fidala z Wydziału Sędziowskiego Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Turniej drużynowy i indywidualny w serbskiej stolicy potrwa od 6 do 15 lipca. Wśród arbitrów i sędziów są przedstawiciele Polski, Słowacji, Portugalii, Grecji, Holandii, Chorwacji, Azerbejdżanu, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Włoch, Norwegii, Rumunii i Słowenii.

Cztery polskie drużyny rozegrają w środę po dwa mecze – kadeci z Bułgarią i Szwecją, kadetki z Belgią i Czechami, juniorzy z Hiszpanią i Włochami oraz juniorki z Norwegią i Włochami. Runda grupowa zakończy się w czwartek, 7 lipca.

Z kolei Rafał Zlezarczyk od przyszłego tygodnia sędziować będzie turnieje cyklu World Table Tennis Summer Series w Budapeszcie. – Pierwotnie miał to być WTT Grand Smash, ale niespełna miesiąc temu zawody zostały podzielone na trzy osobne turnieje w węgierskiej stolicy – powiedział sędzia pochodzący z miejscowości Borzęta w gminie Myślenice.

Warto przypomnieć, że Rafał Zlezarczyk sędziował już dwa finały singla Mistrzostw Świata Seniorów. W 2021 roku w Houston poprowadził mecz Fan Zhendonga z Trulsem Moregardem, natomiast cztery lata wcześniej w Dusseldorfie Polak był sędzią spotkania o złoty medal między Fan Zhendogiem a Ma Longiem.