Podczas Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku karierę sportową zakończyła 3-krotna medalistka Igrzysk Paralimpijskich Małgorzata Jankowska, wcześniej znana pod nazwiskiem Grzelak.

– Ważnym akcentem IMP było zakończenie kariery sportowej przez Małgorzatę Jankowską. Na pożegnanie zdobyła srebrny medal w klasie 8-9. Gosia to trzykrotna medalistka Igrzysk Paralimpijskich w drużynie: 2 srebrne medale (Ateny, Pekin) i brązowy (Londyn). Jest także wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata i Europy – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.

Małgorzata Jankowska (IKS AWF Warszawa) wygrała dwa spotkania po 3:2, a o złoto przegrała z Karoliną Pęk (IKS Start Kraków) 0:3.

W historii swoich występów paraolimpijskich, Małgorzata Jankowska (Grzelak) wywalczyła srebro w 2004 roku z Natalią Partyką, Mirosławą Turowską i Krystyną Jagodzińską i w 2008 roku z Natalią Partyką. W 2012 roku po brąz sięgnęła żeńska drużyna Natalia Partyka, Alicja Eigner i Małgorzata Jankowska.

Podsumowując, gdański czempionat kraju, trener Andrzej Ochal powiedział: – W większości klas zwyciężali zawodnicy z kadry narodowej. W dwóch klasach, w których nie startowała żadna kadrowiczka, wygrały Barbara Rompa (kl.4-5) oraz Joanna Ryba (kl.10). Tylko w klasie 6 mężczyzn złota nie wywalczył występujący w reprezentacji Piotr Mańturz. Zwyciężył Sławek Brak.

Od 28 do 30 kwietnia Biało-Czerwoni zagrają w ITTF Fa20 Greek Para Open w Agrostoli. Z kolei w maju rywalizować będą m.in. w turnieju ITTF Fa20 Polish Para Open we Władysławowie.