Brązowi medaliści Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio – Tomasz Jakimczuk (klasa 2) i Maksym Chudzicki (klasa 7) zagrają w zawodach 2 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych, które odbędą się w dniach 20 – 21 listopada w Gdańsku. Pierwszy turniej tego cyklu rozegrany został w Gorzowie Wielkopolskim.

Na liście startowej są m.in. medaliści japońskiej Paraolimpiady – Maksym Chudzicki wywalczył brąz w grze pojedynczej w klasie 7, zaś Tomasz Jakimczuk sięgnął po brąz z Rafałem Czuperem w turnieju drużynowym (klasa 1-2) wśród zawodników rywalizujących na wózkach.

– Zawody Grand Prix Polski w Gdańsku są drugim z trzech tej rangi w sezonie 2021-22. To jednocześnie kwalifikacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.

W Gdańsku nie zabraknie także innych medalistów, z wcześniejszych Igrzysk Paraolimpijskich, jak np. Katarzyna Marszał (klasa 6) i Piotr Grudzień (klasa 8.). Na Paraolimpiadzie w Rio de Janeiro (2016 rok) Katarzyna Marszał wywalczyła złoto w drużynie z Natalią Partyką i Karoliną Pęk.

Utytułowanym zawodnikiem jest Piotr Grudzień, który w Pekinie (2008 rok) został Wicemistrzem Paraolimpijskim w singlu, a w Rio wywalczył brąz. W zawodach drużynowych ma złoto z Londynu (2012 rok) i brąz z Rio de Janeiro – z Patrykiem Chojnowskim i Marcinem Skrzyneckim.

W GPP w Gdańsku zagrają również tak znani tenisiści stołowi jak Krzysztof Żyłka, Rafał Lis (klasa 4) oraz Igor Misztal (klasa 10).

Najsłynniejsza polska tenisistka stołowa w gronie osób niepełnosprawnych Natalia Partyka przebywa w Houston w Stanach Zjednoczonych, gdzie przygotowuje się do rozpoczynających się 23 listopada Mistrzostw Świata.