Samuel Kulczycki i Maciej Kubik zagrają w 1/8 finału Mistrzostw Europy w grze podwójnej. Młodzi Polacy w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonali Filipa Zeljko (Chorwacja) i Samuela Walker (Anglia) 3:0 (11:9, 11:7, 11:5).

Przed meczem nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. Liczyłem, że będzie większa walka, ale nie pozwoliliśmy rywalom na wiele. Cieszę się, że wygraliśmy 3:0 i awansowaliśmy do kolejnej rundy. Teraz zmierzymy się ze zdecydowanie mocniejszym duetem z Portugalii – powiedział po meczu Maciej Kubik.

Kolejnym rywalem zawodników TTF Liebherr Ochsenhausen i Dekorglassu Działdowo będą w 1/8 finału doświadczeni Portugalczycy – Tiago Apolonia i Joao Monteiro, którzy w 1/16 finału pokonali w czterech setach słowacko-rumuński duet – Lubomir Pistej/Ovidiu Ionesu. – Uważam, że kluczowe znaczenie w tym meczu będzie miała dobra gra na serwisie i odbiorze – dodał wicemistrz Polski juniorów w grze pojedynczej.

Do drugiej rundy turnieju głównego awansowali także Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck. Polsko-belgijska para w swoim premierowym występie w COS Torwar pewnie pokonała Cana Akkuzu i Andreę Landrieu (Francja) 3:0 (11:3, 12:10, 11:).

W gronie kobiet do najlepszej „16” Mistrzostw Europy w grze podwójnej awansowały siostry bliźniaczki Katarzyna i Anna Węgrzyn. Reprezentantki wrocławskiego AZS-u potrzebowały trzech setów, aby wyeliminować z imprezy zawodniczki z Czech – Karolinę Mynarovą i Hanę Blaskovą. Kolejnymi przeciwniczkami bliźniaczek będą Stephanie Loeuillette i Jia Nan Yuan (Francja).

Pierwsza runda turnieju głównego okazała się zaporą nie do przejścia dla Natalii Patryki i Natalii Bajor oraz Marka Badowskiego grającego w parze z Belgiem Robinem Devosem. Nasze reprezentantki uległy Britt Eerland (Holandia) i Georginie Pota (Węgry) 1:3 (10:12, 11:9, 9:11, 9:11), a drugi polsko-belgijski debel w turnieju przegrał z Joao Geraldo i Diogo Carvalho (Portugalia) 1:3 (9:11, 7:11, 11:9, 13:15).

Spotkania 1/8 finału zostaną rozegrane w piątek.


Partnerami Głównymi Mistrzostw są: Enea, PKN ORLEN oraz LOTTO. Radość wygrywania.

Turniej dofinansowano ze środków Budżetu Państwa. Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Mistrzostwa odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

#ETTC2020