Niemcy skompletowali skład na Mistrzostwa Europy w Warszawie (22 – 27 czerwca). Aby wyłonić ostatnią singlistkę, zorganizowali dodatkowy turniej wewnętrzny. Zdecydowanie wygrała Sabine Winter.

W Düsseldorfie Sabine Winter pokonała Yuan Wan 4:1 (7,9,5,-2,9) i Chantal Mantz 4:0 (4,12,2,6). Drugie miejsce zajęła Yuan Wan po zwycięstwie z Chantal Mantz 4:3 (9,-12,-2,-8,6,11,3). – Zwyciężyła najlepsza zawodniczka – mówiła Jie Schöpp, trenerka niemieckiej reprezentacji.

To oznacza, że Sabine Winter dołączy do zgłoszonych wcześniej do ME w singlu Petrissy Solji, grającej w zespole Mistrza Polski KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg Han Ying, Niny Mittelham i Shan Xiaony.

W niemieckiej kadrze męskiej na Torwarze zagrają: Timo Boll, Dimitrij Ovtcharov, Patrick Franziska, Ruwen Filus, Benedikt Duda, Dang Qiu. W singlu zabraknie ostatniego z wymienionych tutaj tenisistów stołowych.

Pary deblowe na ME w Warszawie: mężczyźni Boll/Franziska i Duda/Qiu, kobiety Solja/Shan i Mittelham/Winter. W mikście zagrają Franziska/Solja i Qiu/Mittelham.

Podczas ME w 2018 roku w Alicante złoto w singlu zdobył Timo Boll, w deblu kobiet Nina Mittelham i Kristin Lang (Silbereisen) i w mikście Ruwen Filus i Han Ying. W deblu mężczyzn brąz wywalczyli Ruwen Filus i Ricardo Walther oraz Patrick Franziska i Duńczyk Jonathan Groth.

3 lata temu w Hiszpanii w singlu kobiet złoto zdobyła Li Qian, a brąz Katarzyna Grzybowska-Franc.