Maciej Kubik i Anna Węgrzyn nie zdołali awansować do turnieju głównego gry pojedynczej podczas Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Nasi reprezentanci przegrali swoje decydujące środowe spotkania.

Anna Węgrzyn, która zajęła drugie miejsce w grupie „14”, w rundzie barażowej uległa Prithice Pavade (Francja) 0:3, z kolei Maciej Kubik w decydującym spotkaniu przegrał z Ioannisem Sgouropoulosem (Grecja) także 0:3. Wcześniej, bo w środowe przedpołudnie, zawodnik TTF Liebherr Ochsenhausen i Dekorglassu Działdowo pewnie ograł Austriaka Davida Serdaroglu 3:0.

Łącznie w turnieju głównym gry pojedynczej zagra siedmioro Polaków. Z kwalifikacji awans do głównej drabinki uzyskali Samuel Kulczycki, Katarzyna Grzybowska-Franc i Katarzyna Węgrzyn. Już wcześniej grę w czwartkowych spotkaniach 1/32 finału zapewniony mieli Jakub Dyjas, Marek Badowski, Natalia Bajor i Natalia Partyka.

Przez kwalifikacje nie przebrnęło troje biało-czerwonych. Oprócz Macieja Kubika i Anny Węgrzyn rywalizację na eliminacjach zakończył także Miłosz Redzimski.