Znakomicie rozpoczął się trzeci dzień Mistrzostw Europy w Warszawie dla reprezentacji Polski. W czwartkowy poranek Jakub Dyjas i Natalia Partyka awansowali do ćwierćfinału gry mieszanej.

Biało-czerwoni w 1/8 finału pokonali szwedzki duet: Anton Kallberg/Christian Kallberg 3:1 (11:4, 11:3, 13:15, 11:7). W ćwierćfinale Dyjas i Patryka zmierzą się z rozstawionymi z numerem drugim Emmanuelem Lebessonem i Jia Nan Yuan z Francji.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się awansować do ćwierćfinału. To był bardzo trudny mecz dla nas – powiedziała po spotkaniu Natalia Partyka. Jej mikstowy partner Jakub Dyjas przyznał, że spotkanie mogło się zakończyć w trzech setach, jednak Szwedzi wrócili do „gry” w trzeciej odsłonie. – Prowadziliśmy już 2:0 i 10:1 w trzecim secie, jednak wtedy Szwedzi odwrócili losy tej partii i wygrali 15:13. Musieliśmy walczyć w kolejnym secie, ale ostatecznie daliśmy radę i wygraliśmy – dodał Dyjas.

Oprócz polsko-francuskiej rywalizacji w ćwierćfinałach Mistrzostw Europy w grze mieszanej w Warszawie zagrają także Lubomir Pistej i Barbora Balazova (Słowacja) z Benedekiem Olahem (Finlandia) i Britt Eerland (Holandia), Simon Gauzy i Prithika Pavade (Francja) z Patrickiem Franziską i Petrissą Solją (Niemcy) oraz Dang Qiu i Nina Mittelham (Niemcy) z Abdullahiem Tigenlerem i Ozge Yilmaz (Turcja).

Spotkania 1/4 finału zostaną rozegrane w czwartek o godzinie 13:15. Transmisja ze wszystkich pojedynków na www.ettu.tv.